08 Հունվարի 2026 - 12:49
Մեկնարկել է Azerbaijan Open միջազգային լեռնադահուկային մրցաշարը, որը համատեղ կազմակերպվել է Ադրբեջանի Ձմեռային մարզաձևերի ֆեդերացիայի և «Շահդաղ» զբոսաշրջության կենտրոնի կողմից՝ համաձայն Դահուկավազքի և սնոուբորդի միջազգային ֆեդերացիայի օրացույցի։
Report-ի փոխանցմամբ, բացման արարողությանը մասնակցել են երիտասարդության և սպորտի նախարար Ֆարիդ Գայիբովը և Ձմեռային մարզաձևերի ֆեդերացիայի նախագահ Ֆուադ Նաղիևը։
Մրցաշարին մասնակցում են տարբեր տարիքային խմբերի 20 մարզիկներ՝ Ադրբեջանից, Շվեյցարիայից, Հունգարիայից, Սլովենիայից, Վրաստանից, Հոնկոնգից, Սաուդյան Արաբիայից, Թուրքիայից, Նեպալից, Ուզբեկստանից և Ղազախստանից։ Ադրբեջանը ներկայացնում է Անաստասիա Պապատոման։

• Стартовал международный турнир по горнолыжному спорту Azerbaijan Open
Международный турнир по горнолыжному спорту Azerbaijan Open стартовал при совместной организации Федерации зимних видов спорта Азербайджана и Туристического центра «Шахдаг» согласно календарю Международной федерации лыжного спорта и сноуборда.
Как сообщает Report, в церемонии открытия мероприятия приняли участие министр молодежи и спорта Фарид Гаибов и президент Федерации зимних видов спорта Фуад Нагиев.
В турнире участвуют 20 спортсменок разных возрастных категорий из Азербайджана, Швейцарии, Венгрии, Словении, Грузии, Гонконга, Саудовской Аравии, Турции, Непала, Узбекистана и Казахстана. Азербайджан на соревнованиях представляет Анастасия Папатома.