• «Մեծ վերադարձ». Բնակիչների հերթական խումբը մեկնել է Հորովլու
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հանձնարարականի համաձայն՝ շարունակվում է լայնածավալ վերադարձը օկուպացիայից ազատագրված տարածքներ։
Report-ի փոխանցմամբ՝ Ջաբրայիլի շրջանի Հորովլու գյուղ են վերադառնում 37 ընտանիքներ (160 մարդ)։ Նրանք նախկինում ժամանակավորապես բնակվել են երկրի տարբեր շրջաններում, հիմնականում՝ հանրակացարաններում, առողջարաններում և վարչական շենքերում։
Վերադարձող բնակիչները շնորհակալություն են հայտնել նախագահ Իլհամ Ալիևին և առաջին փոխնախագահ Մեհրիբան Ալիևային՝ պետական համակողմանի աջակցության համար։ Նրանք նաև երախտագիտություն են հայտնել քաջարի ադրբեջանական բանակին, նրա հերոս զինվորներին և սպաներին, ինչպես նաև հարգել են մեր հողերի ազատագրման համար իրենց կյանքը զոհաբերած նահատակների հիշատակը։

18 Ноября 2025 - 09:17
Как сообщает Report, на этом этапе в село Хоровлу Джебраильского района возвращаются 37 семей (160 человек), которые ранее временно проживали в различных регионах республики, в основном в общежитиях, санаториях и административных зданиях.
Вернувшиеся в родные края жители выразили благодарность президенту Ильхаму Алиеву и первому вице-президенту Мехрибан Алиевой за всестороннюю государственную поддержку. Они также поблагодарили доблестную азербайджанскую армию, героических солдат и офицеров, а также почтили память шехидов, отдавших жизнь за освобождение наших земель.