14 Նոյեմբերի 2025 - 17:31
Այս մասին «Report»-ին հայտնել են՝ Խանքենդի քաղաքի, Աղդերեի և Խոջալուի շրջանների վերակառուցման, շինարարության և կառավարման ծառայությունից։
Խանքենդի քաղաքի, Աղդերեի և Խոջալուի շրջաններում նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Էլչին Յուսուբովը հայտարարել է, որ քաղաքում ձեռնարկատերերի կողմից բազմաբնակարան բնակելի շենքեր կառուցելուց հետո, բնակարանները կվաճառվեն։
«Մենք մեծ թվով դիմումներ ենք ստացել Խանքենդիում բնակարաններ գնել ցանկացող քաղաքացիներից։ Բնակարանները վաճառքի կհանվեն ինչպես կանխիկ, այնպես էլ հիփոթեքային ծրագրով։ Ձեռնարկատերների և բանկերի միջև կնքված պայմանագրերի հիման վրա՝ քաղաքացիներին հնարավորություն կտրվի բնակարաններ գնել հիփոթեքային ծրագրով։ Այս գործընթացի թափանցիկ և հարմար իրականացումն ապահովելու համար ձեռնարկատերերին կտրամադրվի անհրաժեշտ պետական աջակցություն»,- ասել է նա:

• Желающим приобрести квартиры в Ханкенди: ПОДРОБНОСТИ
Об этом Report сообщили в Службе восстановления, строительства и управления в городе Ханкенди, Агдеринском и Ходжалинском районах.
Специальный представитель президента в городе Ханкенди, Агдеринском и Ходжалинском районах Эльчин Юсубов заявил, что после возведения в городе многоэтажных многоквартирных жилых зданий предпринимателями квартиры будут выставлены на продажу.
«Поступило большое количество обращений от граждан, желающих приобрести квартиры в Ханкенди. Продажа квартир будет возможна как за наличные, так и в ипотеку. На основе договоров, подписанных предпринимателями с банками, гражданам будет предоставлена возможность приобретать квартиры в ипотеку. Для прозрачного и удобного осуществления этого процесса предпринимателям будет оказана необходимая государственная поддержка», — сказал он.