• Լեյլա Ալիևան Մինգեչևիրում այցելել է նահատակ Ահմեդով եղբայրների ընտանիքին
Հեյդար Ալիևի հիմնադրամի փոխնախագահ, IDEA հասարակական կազմակերպության հիմնադիր և ղեկավար Լեյլա Ալիևան այցելել է Մինգեչևիր։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, այցի ընթացքում Լեյլա Ալիևան նախ այցելել է նահատակ Ահմեդով եղբայրների ընտանիքին, որոնք իրենց կյանքն են տվել հանուն հայրենիքի։
Նա հարգանքի տուրք է մատուցել նահատակների հիշատակին, զրուցել նրանց մոր՝ Սևինջ Ահմեդովայի հետ և հետաքրքրվել նրա հերոս որդիների կյանքով և զինվորական կարիերայով, ինչպես նաև ընտանիքի կարիքներով։
Այնուհետև Լեյլա Ալիևան այցելել է տարեցների համար նախատեսված «Յաշա» կենտրոն։ Այնտեղ նա ջերմորեն շփվել է տարեցների հետ, հետաքրքրվել կենտրոնի գործունեությամբ։
Այցի շրջանակներում Լեյլա Ալիևան այցելել է նաև Մինգեչևիրի մանկական նյարդաբանական առողջարան, որտեղ բուժվում և վերականգնվում է մոտ 20 երեխա:

14 Ноября 2025 - 10:30
Вице-президент Фонда Гейдара Алиева, основатель и руководитель Общественного объединения IDEA Лейла Алиева совершила поездку в Мингячевир.
Как сообщает Report, в рамках визита Лейла Алиева сначала посетила семью шехидов-братьев Ахмедовых, отдавших жизнь за Родину.
Она почтила память шехидов, побеседовала с их матерью Севиндж Ахмедовой, поинтересовалась жизнью и боевым путем героических сыновей, а также нуждами семьи.
Затем Лейла Алиева посетила центр «Яша» для пожилых людей. Здесь она тепло пообщалась с пожилыми людьми, посмотрела их работы, поинтересовалась деятельностью центра.
В рамках визита Лейла Алиева также посетила Мингячевирский детский неврологический санаторий, где на постоянной основе проходят лечение и реабилитацию около 20 детей.