16 0Հոկտեմբերի 2025 - 09:31
Ադրբեջանի նախագահի օգնական, նախագահի աշխատակազմի արտաքին քաղաքականության բաժնի ղեկավար Հիքմեթ Հաջիևը Բեռլինում հանդիպել է Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարարության պետքարտուղար Գեզա Անդրեաս ֆոն Գեյրի հետ։
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ՝ նախագահի օգնականն այս մասին գրել է X-ի իր էջում։
Հաջիևը նշել է, որ քննարկվել են տարածաշրջանային հարցեր, տարածաշրջանում խաղաղության ամրապնդումը և երկկողմ օրակարգը, այդ թվում՝ կոորդինացիոն նախագծերը.
«Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարարության պետքարտուղար Գեզա Անդրեաս ֆոն Գեյրի հետ քննարկեցինք տարածաշրջանային հարցեր, տարածաշրջանում խաղաղության ամրապնդումը և երկկողմ օրակարգը, այդ թվում՝ կոորդինացիոն նախագծերը։ Ադրբեջանն ու Գերմանիան ավանդաբար լավ և բարեկամական հարաբերություններ ունեն»։

• Помощник президента Азербайджана встретился с госсекретарем МИД Германии
Помощник президента Азербайджана - заведующий отделом по вопросам внешней политики Администрации президента Хикмет Гаджиев встретился в Берлине с государственным секретарем Министерства иностранных дел ФРГ Гезой Андреасом фон Гайром.
Как передает Armenia.Az, об этом он написал на своей странице в соцсети X.
Х.Гаджиев отметил, что были обсуждены региональные вопросы, укрепление мира в регионе и двусторонняя повестка дня, включая координационные проекты:
«Мы обсудили с государственным секретарем МИД Германии Гезой Андреасом фон Гайром региональные вопросы, укрепление мира в регионе и двустороннюю повестку дня, включая координационные проекты. Азербайджан и Германию традиционно связывают хорошие дружественные отношения».