• Թրամփ. Բարեկամության և համագործակցության նոր կապերը կիացնեն Հայաստանը և Ադրբեջանը
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը եզրափակել է իր ելույթը Իսրայելի խորհրդարանում՝ հայտարարելով, որ «մենք կստեղծենք մի ժառանգություն, որով կարող են հպարտանալ այս տարածաշրջանի բոլոր բնակիչները»։
Այս մասին հայտնեում է ամերիկյան CNN հեռուստաալիքը։
«Հիմա մենք պատրաստվում ենք ստեղծել մեր ժառանգությանը արժանի ապագա։ Մենք պատրաստվում ենք ստեղծել մի ժառանգություն, որով կարող են հպարտանալ այս տարածաշրջանի բոլոր բնակիչները», - ասել է ԱՄՆ նախագահը։
«Բարեկամության, համագործակցության և առևտրի նոր կապերը կկապեն Թել Ավիվը Դուբայի հետ, Հայֆան՝ Բեյրութի հետ, Երուսաղեմը՝ Դամասկոսի հետ, Իսրայելը՝ Եգիպտոսի հետ, Սաուդյան Արաբիան՝ Կատարի հետ, Հնդկաստանը՝ Պակիստանի հետ, Ինդոնեզիան՝ Իրաքի հետ, Սիրիան՝ Բահրեյնի հետ, Թուրքիան՝ Հորդանանի հետ, Միացյալ Արաբական Էմիրությունները՝ Օմանի հետ, և Հայաստանը՝ Ադրբեջանի հետ», - շարունակել է նա։

• Трамп: Новые узы дружбы и сотрудничества соединят Армению с Азербайджаном
Президент США Дональд Трамп завершил свою речь перед израильским парламентом, заявив, что «мы создадим наследие, которым смогут гордиться все жители этого региона».
Об этом сообщает американский телеканал CNN.
«Теперь мы собираемся создать будущее, достойное нашего наследия. Мы собираемся создать наследие, которым смогут гордиться все жители этого региона», – сказал президент США.
«Новые узы дружбы, сотрудничества и торговли соединят Тель-Авив с Дубаем, Хайфу с Бейрутом, Иерусалим с Дамаском, Израиль с Египтом, Саудовскую Аравию с Катаром, Индию с Пакистаном, Индонезию с Ираком, Сирию с Бахрейном, Турцию с Иорданией, Объединенные Арабские Эмираты с Оманом и Армению с Азербайджаном», – продолжил он.