13 0Հոկտեմբերի 2025 - 10:20
Ռուսաստանի և Ադրբեջանի միջև երկկողմ շփումները չեն ընդհատվել, չնայած այն հանգամանքին, որ «պահը լավագույնը չէր» երկրների միջև հարաբերությունների պատմության մեջ։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը լրագրող Պավել Զարուբինին տված հարցազրույցում։
Պեսկովը նշել է, որ երկու երկրների միջև առևտրատնտեսական համագործակցության ծավալը շարունակում է աճել։
«Շփումները, ըստ էության, չեն ընդհատվել։ Եվ հանուն արդարության պետք է ասել, որ չնայած պահը այնպիսին էր, ոչ լավագույնը մեր երկկողմ հարաբերությունների պատմության մեջ, բայց չնայած դրան, մեր առևտրատնտեսական համագործակցության ծավալը շարունակել է աճել։ Եվ շփումները լիովին չեն ընդհատվել. դրանք շարունակվել են, այդ թվում՝ վարչակազմի և օգնականների գծով», - բացատրել է Պեսկովը։

• Песков: Двусторонние контакты между Россией и Азербайджаном не прерывались
Двусторонние контакты между Россией и Азербайджаном не прерывались, несмотря на то что «момент был не самый лучший» в истории отношений между странами.
Об этом, как сообщает Armenia.Az, пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков рассказал в интервью журналисту Павлу Зарубину.
Песков отметил, что объемы торгово-экономического сотрудничества двух стран продолжали расти.
«Контакты, собственно, не прерывались. И справедливости ради нужно сказать, что, несмотря на то что момент был такой, не самый лучший, в истории наших двусторонних отношений, но, несмотря на это, объемы нашего торгово-экономического сотрудничества продолжали свой рост. И контакты полностью не прерывались, они продолжались, в том числе по линии администрации, помощников», – объяснил Песков.