• Ֆարիդ Գաիբովը մասնակցել է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի միջազգային կոնվենցիայի կողմերի հետ հանդիպմանը
Ադրբեջանի երիտասարդության և սպորտի նախարար, ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի՝ սպորտում դոպինգի դեմ միջազգային կոնվենցիայի կողմերի բյուրոյի փոխնախագահ Ֆարիդ Գաիբովը մասնակցել է՝ «Սպորտում դոպինգի դեմ միջազգային կոնվենցիայի 20-ամյակը և COP10-ի նախապատրաստությունները» թեմայով մասնակից երկրների հետ առցանց հանդիպմանը։
Այս մասին Report-ին հայտնել են Երիտասարդության և սպորտի նախարարության մամուլի ծառայությունից։
Իր ելույթում նախարարը ընդգծել է Ադրբեջանի ակտիվ մասնակցությունը այս գործընթացներին, ինչպես նաև նշել է՝ թափանցիկ վերահսկողության մեխանիզմների ամրապնդման, կայուն ֆինանսավորման մոդելի ստեղծման և միջազգային համագործակցության խորացման կարևորությունը։
Միջոցառմանը մասնակցել են կոնվենցիայի մասնակից պետությունների, միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև դոպինգի դեմ պայքարի ոլորտի փորձագետներ։

• Фарид Гаибов принял участие во встрече со сторонами Международной конвенции ЮНЕСКО
Министр молодежи и спорта Азербайджана, заместитель председателя Бюро сторон Международной конвенции ЮНЕСКО по борьбе с допингом в спорте Фарид Гаибов принял участие онлайн-встрече со странами-участницами на тему «20-летие Международной конвенции о борьбе с допингом в спорте и подготовка к COP10».
Об этом Report сообщили в пресс-службе Министерства молодежи и спорта.
В своем выступлении министр подчеркнул активное участие Азербайджана в этих процессах, а также отметил важность усиления прозрачных механизмов контроля, создания устойчивой модели финансирования и углубления международного сотрудничества.
В мероприятии приняли участие представители государств-сторон Конвенции, международных организаций, а также эксперты в сфере борьбы с допингом.