ՓակելԳաիբովը շնորհավորել է ադրբեջանցի մարզիկներին միջազգային ասպարեզում ունեցած հաջողությունների համար
02 Սեպտեմբերի 2025 - 17:40
Ադրբեջանի երիտասարդության և սպորտի նախարար Ֆարիդ Գաիբովը հանդիպել է օգոստոսին միջազգային մրցումներում հաջողությունների հասած մարզիկների և նրանց մարզիչների հետ։
Ինչպես Report-ին հայտնել են երիտասարդության և սպորտի նախարարությունից, հանդիպումը տեղի է ունեցել Բաքվի երիտասարդական կենտրոնում:
Գաիբովը բարձր է գնահատել մարզիկների նվաճումները միջազգային ասպարեզում և ընդգծել, որ ամսվա ընթացքում Ադրբեջանի օրհներգը հնչել է 8 երկրներում։ Նախարարը շնորհավորել է մարզիկներին և մարզիչներին այս ընթացքում 25 ոսկե, 25 արծաթե և 33 բրոնզե մեդալներ նվաճելու համար։

• Гаибов поздравил азербайджанских спортсменов с успехами на международной арене
Министр молодежи и спорта Азербайджана Фарид Гаибов встретился со спортсменами, добившимися успехов на международных соревнованиях в августе, и их тренерами.
Как сообщили Report в Министерстве молодежи и спорта, встреча состоялась в Бакинском молодежном центре (БМЦ).
Гаибов высоко оценил достижения спортсменов на международной арене и подчеркнул, что в течение месяца государственный гимн Азербайджана прозвучал в 8 странах. Министр поздравил спортсменов и тренеров с завоеванием 25 золотых, 25 серебряных и 33 бронзовых медалей за этот период.
На встрече спортсмены также рассказали о соревнованиях, в которых приняли участие, и их результатах.