• Քանի՞ զբոսաշրջիկ է այցելել Ադրբեջան տարվա սկզբից ի վեր։
Այս տարվա հունվար-ապրիլին Ադրբեջան են այցելել մոտ 736 հազար օտարերկրյա քաղաքացիներ և քաղաքացիություն չունեցող անձինք։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը՝ հղում անելով Զբոսաշրության պետական գործակալության զեկույցին, դա 1%-ով ավելի է նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ։
Միայն ապրիլին երկիր է ժամանել 227,788 օտարերկրացի և քաղաքացիություն չունեցող անձ։ Սա 7%-ով պակաս է, քան մեկ տարի առաջ։
Ապրիլին Ադրբեջան ամենաշատ զբոսաշրջիկներ են ժամանել Ռուսաստանից՝ 53 073 մարդ։ Երկրորդ տեղում է Թուրքիան (39,417 մարդ), իսկ երրորդում՝ Հնդկաստանը (26,253 մարդ):
Ամսվա ընթացքում երկիր է ժամանել 16,6 հազար զբոսաշրջիկ Իրանից, 9,4 հազար՝ Վրաստանից, 7,9 հազար՝ Ղազախստանից, 7,8 հազար՝ Սաուդյան Արաբիայից, 7,2 հազար՝ Պակիստանից, 5,8 հազար՝ Արաբական Միացյալ Էմիրություններից և 4,1 հազար՝ Ուզբեկստանից։

В январе-апреле этого года Азербайджан посетили около 736 тыс. иностранных граждан и лиц без гражданства.
Как сообщает Armenia.AzReport со ссылкой на отчет Государственного агентства по туризму, это на 1% больше по сравнению с аналогичным периодом прошлого года.
Только в апреле в страну прибыли 227 788 иностранцев и лиц без гражданства. Это на 7% меньше, чем год назад.
В апреле наибольшее количество туристов прибыло в Азербайджан из России - 53 073 человека. На втором месте расположилась Турция (39 417 человек), на третьем - Индия (26 253 человека).
В течение месяца в страну прибыло 16,6 тыс. туристов из Ирана, 9,4 тыс. - из Грузии, 7,9 тыс. - из Казахстана, 7,8 тыс. - из Саудовской Аравии, 7,2 тыс. - из Пакистана, 5,8 тыс. - из Объединенных Арабских Эмиратов и 4,1 тыс. - из Узбекистана.