17 Մայիսի 2025 - 10:45
Ադրբեջանական արտադրանքը՝ Տնտեսության նախարարության և Արտահանման ու ներդրումների խրախուսման գործակալության (AZPROMO) աջակցությամբ, Made in Azerbaijan միասնական ցուցադրափեղկով ներկայացվել է՝ Կազանում (Թաթարստան) Russia Halal Expo 2025 KazanForum 2025» միջազգային տնտեսական ֆորումի շրջանակներում
Այս մասին հաղորդում է Report-ը՝ հղում անելով AZPROMO-ին։
Ցուցահանդեսում կներկայացվեն ադրբեջանական ընկերությունների կողմից արտադրված հրուշակեղեն, յուղեր, չորացրած մրգեր, մրգային հյութեր, մուրաբաներ և հանքային ջրեր: Այցելուների համար կկազմակերպվեն համտեսներ։
AZPROMO-ի տաղավարում ներկայացված է նաև տեղեկատվություն Ադրբեջանում բարենպաստ ներդրումային միջավայրի, բիզնեսի զարգացման հեռանկարների, ինչպես նաև ներդրողներին տրամադրվող տարանցիկ առևտրի հնարավորությունների և արտոնությունների մասին։

• Азербайджанская продукция представлена на Russia Halal Expo 2025
Азербайджанская продукция при поддержке Министерства экономики и организации Агентства поощрения экспорта и инвестиций (AZPROMO) представлена единым стендом Made in Azerbaijan на выставке Russia Halal Expo 2025 в Казани (Татарстан) в рамках международного экономического форума «Россия - Исламский мир: KazanForum 2025».
Об этом Armenia.Az сообщает со ссылкой на AZPROMO.
На выставке будут представлены кондитерские изделия, масла, сухофрукты, фруктовые соки, джемы, а также минеральные воды, произведенные азербайджанскими компаниями. Для посетителей будут организованы дегустации.
На стенде AZPROMO также представлена информация о благоприятном инвестиционном климате в Азербайджане, перспективах развития бизнеса, а также о возможностях транзитной торговли и льготах, предоставляемых инвесторам.