• Շարիֆ. Ադրբեջանի աջակցությունը ամբողջ աշխարհին ցույց տվեց, որ մենք իսկական եղբայրներ ենք
Պակիստանի վարչապետ Մուհամմադ Շահբազ Շարիֆը X սոցիալական ցանցում գրառում է արել՝ կապված այսօր Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ ունեցած հեռախոսազրույցի հետ։
Այս մասին հաղորդում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով Պակիստանի վարչապետի Х-ի էջին:
«Այսօր ես խոսեցի իմ սիրելի եղբոր՝ նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ և խորը երախտագիտություն հայտնեցի նրան Հարավային Ասիայում վերջին ճգնաժամի ընթացքում Ադրբեջանի կողմից Պակիստանին ցուցաբերած ամուր աջակցության համար։ Ադրբեջանի ժողովրդի և ղեկավարության համապարփակ աջակցությունը ամբողջ աշխարհին ցույց տվեց, որ Պակիստանն ու Ադրբեջանը իսկական եղբայրներ են։
«Մենք նաև քննարկեցինք մեր երկկողմ գործընկերությունը խորացնելու ուղիները՝ Պակիստանում ադրբեջանական ներդրումները մեծացնելու միջոցով, և վերահաստատեցինք իմ հրավերը նախագահին՝ այցելելու Իսլամաբադ առաջին իսկ հնարավորության դեպքում», - գրել է Շարիֆը։

Премьер-министр Пакистана Мухаммад Шахбаз Шариф в социальной сети Х поделился публикацией по поводу телефонного разговора, состоявшегося сегодня с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым.
Об этом сообщает Armenia.Az со ссылкой на страницу пакистанского премьера в Х.
«Сегодня я говорил с моим дорогим братом президентом Ильхамом Алиевым и выразил ему глубокую признательность за решительную поддержку, которую Азербайджан оказал Пакистану во время недавнего кризиса в Южной Азии. Всеобъемлющая поддержка народа и руководства Азербайджана продемонстрировала всему миру, что Пакистан и Азербайджан – настоящие братья.
Мы также обсудили пути углубления нашего двустороннего партнёрства посредством увеличения азербайджанских инвестиций в Пакистан и повторно подтвердили мое приглашение президенту посетить Исламабад при первой же возможности», - написал Ш. Шариф.