• Բաքուն և Անկարան քննարկել են անվտանգության ոլորտում համագործակցության զարգացման հարցերը
Մայիսի 13-ին Ադրբեջանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Ռամիլ Ուսուբովը հանդիպել է՝ Թուրքիայի Ազգային անվտանգության խորհրդի գլխավոր քարտուղար Օքայ Մեմիշի գլխավորած պատվիրակության հետ։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են Անվտանգության խորհրդից, հանդիպմանը մասնակցել է նաև՝ Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևը։
Ռամիլ Ուսուբովը հույս է հայտնել, որ Օքայ Մեմիշի այցը և այցի ընթացքում նրանց կողմից անցկացրած հանդիպումները, մասնավորապես՝ նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ հանդիպումը, կնպաստեն՝ Թուրքիայում և Ադրբեջանում խաղաղության և անվտանգության ամրապնդմանը։
Օքայ Մեմիշը ընդգծել է, որ նման քննարկումները մեծ դեր են խաղում անվտանգության ոլորտում համագործակցության զարգացման գործում և հայտարարել, որ կգործադրի բոլոր ջանքերը՝ երկու երկրների համապատասխան գերատեսչությունների միջև կապերի խորացման համար։

13 мая секретарь Совета безопасности Азербайджана генерал-полковник Рамиль Усубов встретился с делегацией во главе с генеральным секретарём Совета национальной безопасности Турции Окаем Мемишем.
Как сообщили Armenia.Az в Совбезе, во встрече также принимал участие помощник президента Азербайджанской Республики – заведующий отделом по вопросам внешней политики Администрации президента Хикмет Гаджиев.
Рамиль Усубов выразил надежду, что визит Окая Мемиша и проведённые им в рамках визита встречи, особенно встреча с президентом Ильхамом Алиевым, внесут вклад в укрепление мира и безопасности в Турции и Азербайджане.
Окай Мемиш подчеркнул, что подобные обсуждения играют большую роль в развитии сотрудничества в области безопасности и заявил, что будет прилагать все усилия для углубления связей между профильными ведомствами двух стран.