• Զաքիր Հասանովը և Օքայ Մեմիշը քննարկել են ռազմական կապերը
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովը հանդիպել է՝ պաշտոնական այցով մեր երկրում գտնվող, Թուրքիայի Ազգային անվտանգության խորհրդի գլխավոր քարտուղար Օքայ Մեմիշի հետ:
Նշվում է, որ պաշտպանության նախարարը գոհունակություն է հայտնել՝ Օ. Մեմիշի մեր երկիր կատարած այցի կապակցությամբ։ Զ. Հասանովը նշել է, որ պետությունների ղեկավարների միջև եղբայրական և բարեկամական հարաբերությունները մեծ ներդրում են ունենում՝ Ադրբեջանի և Թուրքիայի միջև համագործակցության մեջ, և հենց դրա շնորհիվ է, որ մեր ռազմական կապերը այսօր գտնվում են զարգացման բարձր մակարդակի վրա։
Զ. Հասանովը մասնավորապես ընդգծել է, որ այս տարի երկու եղբայրական երկրների զինծառայողների մասնակցությամբ համատեղ զորավարժությունների թիվը նախորդ տարվա համեմատ աճել է
Շնորհակալություն հայտնելով հյուրընկալության համար՝ Օ. Մեմիշը պաշտպանության նախարարին է փոխանցել՝ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանի ողջույնները։ Նա նշել է Ադրբեջանի և Թուրքիայի միջև համագործակցության հետագա ընդլայնման կարևորությունը։

Министр обороны Азербайджана генерал-полковник Закир Гасанов встретился с генеральным секретарем Совета национальной безопасности Турции Окаем Мемишем, находящимся с официальным визитом в нашей стране.
Отмечается, что министр обороны выразил удовлетворение визитом О.Мемиша в нашу страну. З.Гасанов отметил, что братские и дружеские отношения глав государств вносят большой вклад в сотрудничество между Азербайджаном и Турцией, и именно благодаря этому наши военные связи сегодня находятся на высоком уровне развития.
З.Гасанов особо подчеркнул, что количество совместных учений с участием военнослужащих обеих братских стран в текущем году увеличилось по сравнению с прошлым годом.
Выразив благодарность за оказанное гостеприимство, О.Мемиш передал министру обороны приветствия президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана. Он отметил важность дальнейшего расширения сотрудничества между Азербайджаном и Турцией.
На встрече было особо подчеркнуто положительное влияние азербайджано-турецких отношений на обеспечение мира и безопасности в регионе, а также обсуждены другие вопросы, представляющие взаимный интерес.