14 Ապրիլի 2025 - 09:18
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի թեթև ատլետիկայի ֆեդերացիայի նախագահ Ջավիդ Գուրբանովը՝ Գաբալա-Խանքենդիի ուլտրամարաթոնից հետո լրագրողների հետ զրույցում:
Նա նշել է, որ մրցումները կազմակերպվել են բարձր մակարդակով.
«Այս խոշոր մրցումները երկրորդ անգամ են անցկացվում Երիտասարդության և սպորտի նախարարության նախաձեռնությամբ։ Ուրախալի է, որ ուլտրամարաթոնի նկատմամբ հետաքրքրությունը տարեցտարի աճում է։ Մրցումների հիմնական նպատակն է՝ ադրբեջանական երիտասարդությանը ծանոթացնել առողջ ապրելակերպի հետ։
Այսօրվա մրցումների Խանքենդիում անցկացումը ինձ համար հատուկ նշանակություն ունի, քանի որ ես ինքս ծնվել եմ Ղարաբաղի տարածաշրջանում։ Այսօր, Գերագույն գլխավոր հրամանատար, նախագահ Իլհամ Ալիևի ղեկավարության, մեր ժողովրդի հերոսության և մեր բանակի արիության շնորհիվ, մենք մրցումներն անցկացնում ենք այստեղ՝ Խանքենդիի կենտրոնում։

14 Апреля 2025 - 09:18
Как передает Report, об этом заявил президент Федерации атлетики Азербайджана Джавид Гурбанов в своем комментарии журналистам после ультрамарафона Габала-Ханкенди.
Он отметил, что соревнование было организовано на высоком уровне:
«Это грандиозное соревнование проводится по инициативе Министерства молодежи и спорта уже второй раз. Отрадно, что интерес к ультрамарафону с каждым годом растет. Основная цель проведения соревнования - приобщить азербайджанскую молодежь к здоровому образу жизни.
Проведение сегодняшнего соревнования в Ханкенди для меня имеет особое значение, потому что я сам родился в Карабахском районе. Сегодня благодаря руководству верховного главнокомандующего, президента Ильхама Алиева, героизму нашего народа и доблести нашей армии мы проводим соревнование здесь - в центре Ханкенди».