• Ջաբրայիլում հայտնաբերվել է հայերի կողմից լքված զենք-զինամթերք
Ադրբեջանի օկուպացիայից ազատագրված տարածքներում՝ Հայրենական պատերազմի ժամանակ հայկական զինված ուժերի կողմից լքված զենք-զինամթերքի հայտնաբերման և առգրավման ուղղությամբ աշխատանքները շարունակվում են։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են ՆԳՆ մամուլի ծառայությունից, ոստիկանության Ջաբրայիլի շրջանի բաժնի աշխատակիցները պարբերաբար ռեյդեր են անցկացնում մարտերի վայրերում, ստուգում հակառակորդի խրամատներն ու ամրությունները։
«Հովուսլու գյուղում հերթական ռեյդի ժամանակ հայտնաբերվել և առգրավվել է՝ 3 ինքնաձիգ, 1 գնդացիր, 1 նռնականետ և 29 ական»,- հայտնել են ՆԳՆ-ում։

• В Джебраиле обнаружены брошенные армянами оружие и боеприпасы
Продолжается работа по обнаружению и изъятию оружия и боеприпасов, брошенных армянскими вооруженными силами в ходе Отечественной войны на освобожденных от оккупации территориях Азербайджана.
Как сообщили Armenia.Az в пресс-службе МВД, сотрудники отдела полиции Джебраильского района регулярно проводят рейды по местам боев, осматривают окопы и фортификационные сооружения противника.
«В ходе очередного рейда в селе Ховуслу были обнаружены и изъяты 3 автомата, пулемёт, гранатомёт и 29 мин», - заявили в МВД.