• Չեռնոգորիայի նախագահը հրավիրվել է COP29
Միլլի Մեջլիսի նախագահ Սահիբա Գաֆարովան Չեռնոգորիա կատարած պաշտոնական այցի շրջանակներում հանդիպել է՝ այս երկրի նախագահ Յակով Միլատովիչի հետ։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, Միլլի Մեջլիսի նախագահ Սահիբա Գաֆարովան Չեռնոգորիայի ղեկավարին է փոխանցել՝ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի ողջույնները և Ադրբեջանում COP29-ին մասնակցելու հրավերի նամակ է հանձնել։
Նախագահ Յակով Միլատովիչն ընդգծել է, որ Ադրբեջանը Չեռնոգորիայի համար բարեկամ երկիր է և նշել, որ մեր երկրների միջև հարաբերությունները զարգանում են։ Խոսելով այն մասին, որ Ադրբեջանը հանդիսանում է Չեռնոգորիայում հիմնական ներդրողներից մեկը, Յակով Միլատովիչը գոհունակություն է հայտնել՝ հատկապես զբոսաշրջության ոլորտում համագործակցության բարձր մակարդակից։

• Президент Монтенегро приглашен на COP29
Председатель Милли Меджлиса Сахиба Гафарова в рамках официального визита в Монтенегро встретилась с президентом этой страны Яковом Милатовичем.
Как передает Armenia.Az, председатель Милли Меджлиса Сахиба Гафарова передала приветствие президента Азербайджана Ильхама Алиева главе Черногории, вручила письмо с приглашением принять участие в COP29 в Азербайджане.
Президент Яков Милатович подчеркнул, что Азербайджан является дружественной страной для Черногории, отметил, что отношения между нашими странами развиваются. Говоря о том, что Азербайджан является одним из основных инвесторов Черногории, Яков Милатович выразил удовлетворение высоким уровнем сотрудничества, особенно в сфере туризма.