• 700 հյուրեր կայցելեն Բաքվում կայանալիք Միջմշակութային երկխոսության VI համաշխարհային ֆորում
Ավարտվել է՝ «Երկխոսություն հանուն խաղաղության և գլոբալ անվտանգության. համագործակցություն և փոխգործակցություն» թեմայով՝ Միջմշակութային երկխոսության VI համաշխարհային ֆորումի օտարերկրյա մասնակիցների գրանցման գործընթացը, որը կանցկացվի Ադրբեջանում մայիսի 1-ից 3-ը։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են մշակույթի նախարարությունից, Բաքվի միջոցառմանը մասնակցությունը հաստատել են՝ ընդհանուր առմամբ 700 բարձրաստիճան հյուրեր աշխարհի ավելի քան 100 երկրներից, այդ թվում՝ 28 միջազգային կազմակերպությունների և շուրջ 60 երկրների մշակույթի նախարարությունների ներկայացուցիչներ։
Միջոցառումը կազմակերպվում է Ադրբեջանի մշակույթի նախարարության կողմից՝ միջազգային կազմակերպությունների, այդ թվում՝ ՄԱԿ-ի Քաղաքակրթությունների դաշինքի (UNAOC), ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի, ISESCO-ի և ՄԱԿ-ի Զբոսաշրջության համաշխարհային կազմակերպության հետ համատեղ։

• VI Всемирный форум межкультурного диалога в Баку посетят 700 гостей
Завершился процесс регистрации иностранных участников VI Всемирного форума межкультурного диалога на тему «Диалог во имя мира и глобальной безопасности: сотрудничество и взаимодействие», который пройдет в Азербайджане с 1 по 3 мая.
Как сообщили Armenia.Az в Министерстве культуры, участие в мероприятии в Баку подтвердили в общей сложности 700 высокопоставленных гостей из более чем 100 стран мира, включая представителей 28 международных организаций и министерств культуры около 60 стран.
Мероприятие организовано Министерством культуры Азербайджана при совместном партнерстве с международными организациями, в том числе Альянсом цивилизаций Организации Объединенных Наций (UNAOC), UNESCO, ISESCO и Всемирной туристской организацией ООН.