• Ադրբեջանի և Ղազախստանի ռազմական մասնագետները տարբեր թեմաներով հանդիպումներ են անցկացրել
Ադրբեջանի և Ղազախստանի պաշտպանության նախարարությունների միջև ստորագրված 2024 թվականի երկկողմ համագործակցության ծրագրին համապատասխան՝ երկու երկրների ռազմական մասնագետները հանդիպումներ են անցկացրել տարբեր թեմաներով։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են ՊՆ-ից, ՊՆ բժշկական վարչությունում, Գլխավոր շտաբի կիբերանվտանգության վարչությունում, ադրբեջանական բանակի կրթության և ուսուցման կենտրոնում անցկացված հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են՝. ռազմական բժշկության, կիբերանվտանգության, տեղեկատվական աշխատանքի կազմակերպման, պրոֆեսիոնալ զինվորականների պատրաստման, գաղափարական աշխատանքի և բարոյահոգեբանական պատրաստվածության ոլորտում ձեռնարկվող միջոցառումները:
Հանդիպումներից հետո ղազախական պատվիրակությունը ծանոթացել է՝ ՊՆ գլխավոր կլինիկական հոսպիտալի, Կենտրոնական ստոմատոլոգիական պոլիկլինիկայի, Դատաբժշկական և ախտաբանական անատոմիայի կենտրոնի, Ռազմաբժշկական ֆակուլտետի, ռազմական հրատարակչության աշխատանքներին։

• Военные специалисты Азербайджана и Казахстана провели встречи на различные темы
В соответствии с планом двустороннего сотрудничества на 2024 год, подписанным между министерствами обороны Азербайджана и Казахстана, военные специалисты обеих стран провели встречи на различные темы.
Как сообщили Armenia.Az в Минобороны, на встречах, проведенных в медицинском управлении Министерства обороны, в управлении по кибербезопасности Генерального штаба, в Учебно-тренировочном центре азербайджанской армии, были обсуждены принимаемые меры в области военной медицины, кибербезопасности, организация информационных работ, подготовка профессиональных военных кадров, идеологическая работа и морально-психологическая подготовка.
После встреч казахстанская делегация ознакомилась с работой Главного клинического госпиталя Министерства обороны, Центральной стоматологической поликлиники, Центра судебно-медицинской экспертизы и патологической анатомии, военно-медицинского факультета, военного издательства.