30 Մարտի 2023 - 10:12
Անցած շաբաթավերջին մենք ընկերական հանդիպում անցկացրինք Բաքվում։ Այս խաղով մենք ցույց տվեցինք թուրք-ադրբեջանական եղբայրության հերթական օրինակը:
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին ասել է թուրքական «Գալաթասարայ» ֆուտբոլային ակումբի նախագահ Դուրսուն Օզբեկը՝ խոսելով Բաքվի Օլիմպիական մարզադաշտում ադրբեջանական «Ղարաբաղի» հետ բարեգործական հանդիպման մասին։
Նա նշել է, որ Ադրբեջանում նրանց հատուկ ուշադրություն է դարձվել։
«Ես ողջույններ եմ փոխանցում իմ ադրբեջանցի եղբայրներին՝ պետության ղեկավար Իլհամ Ալիևին և «Ղարաբաղի» նախագահ Թահիր Գյոզալին։ Նրանք մեզ շատ լավ դիմավորեցին»,- ասել է Դ.Օզբեկը:

30 Марта 2023 - 09:18
В минувшие выходные мы сыграли товарищеский матч в Баку. Этой игрой мы показали еще один пример турецко-азербайджанского братства.
Как сообщает Armenia.Az, об этом заявил президент турецкого футбольного клуба «Галатасарай» Дурсун Озбек, рассказывая о благотворительном матче с азербайджанским «Карабахом» на Бакинском олимпийском стадионе.
Функционер отметил, что им в Азербайджане было уделено особое внимание.
«Передаю приветствия моим азербайджанским братьям, главе государства Ильхаму Алиеву и президенту «Карабаха» Таиру Гёзалу. Они встретили нас очень хорошо», - сказал Д.Озбек.
Отметим, что все средства, вырученные от игры, завершившейся победой «Галатасарая» со счетом 2:1, будут направлены на оказание помощи пострадавшим от землетрясений 6 февраля в Турции.