• Բայրամովը հանդիպել է Չինաստանի արտգործնախարարի հետ
Չինաստան կատարած այցի ընթացքում Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը հանդիպել է իր չինացի գործընկեր Վան Իի հետ։
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նշված է արտաքին գործերի նախարարության X սոցիալական ցանցի էջում։
«Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը Պեկինում ջերմ ընդունելության է արժանացել Չինաստանի արտաքին գործերի նախարար Վան Իի կողմից։
Բայրամովի այցն արտացոլում է Ադրբեջանի և Չինաստանի միջև համապարփակ ռազմավարական գործընկերության դինամիկ զարգացումը, ինչպես նաև քաղաքական երկխոսության և համագործակցության խորացման համատեղ հանձնառությունը», - ասվում է Ադրբեջանի ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ։

28 Января 2026 - 16:35
В рамках визита в Китай министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов встретился со своим китайским коллегой Ваном И.
«Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов получил тёплый приём от главы МИД Китайской Народной Республики Вана И в Пекине.
Визит министра Байрамова отражает динамичное развитие всеобъемлющего стратегического партнёрства между Азербайджаном и Китаем, а также общую приверженность углублению политического диалога и сотрудничества», – говорится в публикации МИД АР.