• Խաղաղության խորհուրդը ողջունում է Ադրբեջանին որպես հիմնադիր անդամ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի նախաձեռնությամբ ստեղծված Խաղաղության խորհուրդը ողջունել է Ադրբեջանին՝ որպես հիմնադիր անդամ։
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ, այս մասին ասվում է կազմակերպության X սոցիալական ցանցի էջում հրապարակված հայտարարության մեջ։
«Խաղաղության խորհուրդը ողջունում է Ադրբեջանին՝ որպես մեր աճող միջազգային կազմակերպության հիմնադիր անդամ», - ասվում է հայղորդագրրության մեջ։
Հիշեցնենք, որ հունվարի 22-ին Դավոսում տեղի է ունեցել՝ «Խաղաղության խորհրդի կանոնադրության» փաստաթղթի ստորագրման արարողությունը, որին մասնակցել է Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևը։

28 Января 2026 - 10:25
Совет мира, созданный по инициативе президента США Дональда Трампа, приветствовал Азербайджан в качестве страны-учредителя.
Как сообщает Armenia.Az, об этом говорится в заявлении, опубликованном в аккаунте организации в социальной сети X.
«Совет мира приветствует Азербайджан в качестве одного из основателей нашей растущей международной организации», — отмечается в сообщении.
Напомним, что 22 января в Давосе состоялась церемония подписания документа «Устав Совета мира», в которой принял участие президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев.