• Ջաբրայիլում բացվել է նոր դպրոց
Ադրբեջանի Հանրապետության գիտության և կրթության նախարարության մամուլի ծառայությունից Сaliber.Az-ին հայտնել են, որ 960 աշակերտի համար նախատեսված դպրոցում ներկայումս սովորում է 335 աշակերտ։
Ուսումնական գործընթացի արդյունավետ կազմակերպումն ապահովելու համար դպրոցում աշխատում է 27 ուսուցիչ։ Բացի այդ, դպրոցի վարչական և տեխնիկական գործունեությունը ապահովում են  վարչատեխնիկական անձնակազմի 10 աշխատակիցներ։
Մեհդի Մեհդիզադեի անվան միջնակարգ դպրոցը աչքի է ընկնում ժամանակակից տեխնիկական և կրթական ենթակառուցվածքներով։
Աշակերտները հասանելիություն ունեն չորս STEAM դասարանների, երկու համակարգչային դասարանների, վեց լաբորատորիաների, վեց լաբորատորիաների, գրադարանի և մարզադահլիճի։
Այս հարմարությունները լայն հնարավորություններ են ստեղծում աշակերտների գիտելիքների, տեխնոլոգիական հմտությունների և գործնական մտածողության զարգացման համար։

• В Джебраиле открыта новая школа
В городе Джебраил открыто новое здание полной средней общеобразовательной школы имени Мехди Мехдизаде.
Как сообщили Armenia.Az в пресс-службе Министерства науки и образования АР, школа, рассчитанная на 960 учеников, в настоящее время насчитывает 335 учащихся.
Для эффективной организации учебного процесса в школе работают 27 учителей. Одновременно с этим, 10 сотрудников административно-технического персонала обеспечивают административную и техническую деятельность учебного заведения.
Полная средняя общеобразовательная школа имени Мехди Мехдизаде отличается современной технической и образовательной инфраструктурой.
В распоряжении учащихся 4 кабинета STEAM, 2 компьютерных класса, 6 лабораторий, библиотека и спортивный зал.
Эти возможности создают широкие условия для развития у учащихся научных знаний, технологических навыков и практического мышления.
Открытие современного учебного заведения в городе Джебраил вносит существенный вклад в обеспечение доступа учащихся к качественному образованию на родине, а также в восстановление социальной жизни в регионе и укрепление устойчивого развития.