27 Հունվարի 2026 - 13:06
Միլլի Մեջլիսի նախագահ Սահիբա Գաֆարովան աշխատանքային այցով ժամանել է Արաբական Միացյալ Էմիրություններ։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են խորհրդարանի մամուլի ծառայությունից, այցի նպատակը՝ Միջերկրածովյան երկրների խորհրդարանական վեհաժողովի կանանց խորհրդարանական ֆորումի երկրորդ նստաշրջանին մասնակցելն է։
Աբու Դաբիի միջազգային օդանավակայանում՝ Միլլի Մեջլիսի խոսնակի գլխավորած խորհրդարանական պատվիրակությանը դիմավորել են՝ ԱՄԷ Դաշնային ազգային խորհրդի նախագահ Սագր Գոբաշը, նրա տեղակալ և Կանանց խորհրդարանական ֆորումի նախագահ Մարիամ բին Թենյան, ԱՄԷ-ում Ադրբեջանի դեսպան Էլչին Բագիրովը և այլ պաշտոնատար անձինք։
Այցի շրջանակներում նախատեսվում է Սահիբա Գաֆարովայի ելույթը՝ Կանանց խորհրդարանական ֆորումի նիստում և մի շարք հանդիպումներ։

• Сахиба Гафарова примет участие в Женском парламентском форуме в ОАЭ
Председатель Милли Меджлиса Сахиба Гафарова прибыла с рабочим визитом в Объединенные Арабские Эмираты.
Как сообщили Armenia.Az в пресс-службе парламента, цель визита — участие во 2-й сессии Женского парламентского форума Парламентской ассамблеи Средиземноморья.
В международном аэропорту Абу-Даби возглавляемую спикером Милли Меджлиса парламентскую делегацию встречали председатель Федерального национального совета ОАЭ Сагр Гобаш, его заместитель и председатель Женского парламентского форума Марьям бин Тенейа, посол Азербайджана в ОАЭ Эльчин Багиров и другие официальные лица.
В рамках визита предусмотрены выступление Сахибы Гафаровой на сессии Женского парламентского форума и ряд встреч.