• Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն հարգել է Հոլոքոստի զոհերի հիշատակին
Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարությունը սոցիալական ցանցում կիսվել է՝ Հոլոքոստի միջազգային հիշատակի օրվա վերաբերյալ հրապարակմամբ։
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ՝ հրապարակման մեջ ասվում է. «Հունվարի 27-ին՝ Հոլոքոստի միջազգային հիշատակի օրը, մենք հարգանքի տուրք ենք մատուցում՝ մարդկության պատմության մեջ ամենասարսափելի վայրագություններից մեկի զոհերի հիշատակին։
Մենք վերահաստատում ենք մեր անսասան հանձնառությունը՝ ցեղասպանության և մարդկության դեմ հանցագործությունների կանխարգելմանը, ինչպես նաև կրոնական և էթնիկական ատելության ու անհանդուրժողականության բոլոր ձևերի դեմ պայքարում»։

27 Января 2026 - 11:06
Министерство иностранных дел Азербайджана в социальной сети Х поделилось публикацией по случаю Международного дня памяти жертв Холокоста.
Как сообщает Armenia.Az, в публикации говорится: «27 января – Международный день памяти жертв Холокоста – мы с почтением поминаем жертв одного из самых страшных злодеяний в истории человечества.
Мы вновь заявляем о нашей непоколебимой приверженности делу предотвращения геноцида и преступлений против человечности, а также борьбе с религиозной и этнической ненавистью и всеми формами нетерпимости».