27 Հունվարի 2026 - 10:56
Երևանում կայացած ՄԱԿ-ի Կենսաբանական բազմազանության մասին կոնվենցիայի (COP17) կողմերի 17-րդ համաժողովում՝ Հայաստանը հրավիրում է բոլոր 196 անդամ պետություններին, այդ թվում՝ Ադրբեջանին, համատեղ աշխատել գլոբալ բնապահպանական հարցերի շուրջ։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.az-ը՝ հղում անելով հայկական ԶԼՄ-ներին, այս մասին տարվա արդյունքներին նվիրված մամուլի ասուլիսում հայտարարել է՝ Հայաստանի շրջակա միջավայրի նախարար Համբարձում Մաթևոսյանը։
«Հրավերները անդամ պետություններին կուղարկվեն համատեղ։ Ոչ մի երկիր չպետք է դուրս մնա այս աշխատանքից։ Մենք պատրաստ ենք ընդունել բոլոր երկրներին և պատվիրակություններին», - մեկ անգամ ևս հայտարարել է Մաթևոսյանը։

27 Января 2026 - 10:56
На 17-й Конференции сторон Конвенции ООН о биологическом разнообразии (COP17) в Ереване Армения приглашает все 196 стран-членов, включая Азербайджан, для совместной работы над глобальными экологическими проблемами.
Как передает Armenia.Az со ссылкой на армянские СМИ, об этом заявил министр окружающей среды Армении Амбардзум Матевосян на пресс-конференции, посвященной итогам года.
«Приглашения будут направлены государствам-членам совместно. Ни одна страна не должна остаться в стороне от этой работы. Мы готовы принять все страны и делегации», – еще раз подчеркнул Матевосян.