27 Հունվարի 2026 - 16:45
Ադրբեջանի ականազերծման գործակալության (ANAMA) նախագահ Վուգար Սուլեյմանովը հանդիպել է՝ մեր երկրում ԱՄՆ դեսպանատան գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Էմի Կարլոնի հետ։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են ANAMA-ից, հանդիպմանը հյուրին մանրամասն տեղեկատվություն է տրամադրվել՝ Ադրբեջանի ականազերծման խնդրի և մարդասիրական ականազերծման առաջընթացի վերաբերյալ։
Կողմերը մտքեր են փոխանակել՝ մարդասիրական ականազերծման ոլորտում հետագա համագործակցության հեռանկարների և այս գործընթացում ԱՄՆ աջակցության հնարավորությունների շուրջ։

27 Января 2026 - 10:45
Председатель правления Азербайджанского агентства по разминированию (ANAMA) Вугар Сулейманов встретился с временным поверенным в делах посольства США в нашей стране Эми Карлон.
Как сообщили Armenia.Az в ANAMA, на встрече гостье была предоставлена подробная информация о минной проблеме Азербайджана и ходе гуманитарного разминирования.
Стороны обменялись мнениями о перспективах дальнейшего сотрудничества в области гуманитарного разминирования и возможностях поддержки Соединенными Штатами этого процесса.