• Ադրբեջանն ու Վրաստանը մտադիր են ընդլայնել իրավական ոլորտում համագործակցությունը
Վրաստանում Ադրբեջանի դեսպան Ֆաիգ Գուլիևը և Վրաստանի փաստաբանների ասոցիացիայի նախագահ Իրակլի Կանդաշվիլին հանդիպման  շրջանակներոխմ քննարկել են՝ իրավական ոլորտում երկկողմ համագործակցությունը։
Report-ի փոխանցմամբ, հանդիպման ընթացքում դեսպան Ֆ.Գուլիևը ընդգծել է՝ փաստաբանության ինստիտուտի կարևոր դերը իրավական պետության և արդար դատական համակարգի ձևավորման գործում և հատուկ նշել է՝ փաստաբանի մասնագիտության կարևորությունը՝ Վրաստանում անկախ և թափանցիկ դատական համակարգի կառուցման գործում։
Դիվանագետը ուշադրություն է հրավիրել Ադրբեջանի և Վրաստանի միջև ռազմավարական գործընկերության հաջող շարունակման կարևորությանը, այդ թվում՝ իրավական ոլորտում։ Նա ընդգծել է երկու երկրների համապատասխան իրավական մարմինների միջև համագործակցության ընդլայնման, փոխադարձ փորձի փոխանակման կազմակերպման, համատեղ նախաձեռնությունների իրականացման և ինստիտուցիոնալ կապերի ամրապնդման կարևորությունը։ Ֆաիգ Գուլիևը պատրաստակամություն է հայտնել՝ աջակցել այս ոլորտում համակարգման և համագործակցության գործընթացին։

• Азербайджан и Грузия намерены расширить сотрудничество в правовой сфере
Посол Азербайджана в Грузии Фаиг Гулиев и председатель Коллегии адвокатов этой страны Ираклий Кандашвили обсудили в ходе встречи двустороннее сотрудничество в правовой сфере.
Как сообщает Report, в ходе встречи посол Ф. Гулиев подчеркнул важную роль института адвокатуры в формировании правового государства и справедливой судебной системы, особо отметил значение адвокатской профессии в построении независимой и прозрачной судебной системы в Грузии.
Дипломат обратил внимание на важность успешного продолжения отношений стратегического партнерства между Азербайджаном и Грузией также и в правовой сфере. Он подчеркнул значимость расширения сотрудничества между соответствующими правовыми структурами обеих стран, организации взаимного обмена опытом, реализации совместных инициатив и укрепления институциональных связей. Фаиг Гулиев выразил готовность оказать поддержку процессу координации и сотрудничества в этом направлении.