• Օլիմպիական չեմպիոնները այցելել են Շուշայի դպրոց
Միջազգային մրցումներում բարձր արդյունքների հասած ադրբեջանցի ըմբիշները ժամանել են Շուշա: Ուղևորությունը կազմակերպվել է Շուշայի պետական արգելոցի վարչության կողմից:
Ինչպես տեղեկացնում է AZERTAC-ի տարածաշրջանային թղթակիցը՝ ուղևորության շրջանակներում հանդիպում է տեղի ունեցել Շուշա քաղաքի պետական արգելոցի վարչության գործադիր տնօրեն Թուրալ Նովրուզովի և Ազգային օլիմպիական կոմիտեի և Ըմբշամարտի ֆեդերացիայի փոխնախագահ, օլիմպիական չեմպիոն և աշխարհի չեմպիոն Ֆարիդ Մանսուրովի, ԱՕԿ-ի գործադիր կոմիտեի անդամ, Ըմբշամարտի ֆեդերացիայի փոխնախագահ, օլիմպիական չեմպիոն Նամիգ Աբդուլլաևի, աշխարհի և Եվրոպայի չեմպիոն Ռաֆիգ Հուսեյնովի և Ըմբշամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Փարվին Փիրիևի միջև: Հանդիպման ընթացքում գործադիր տնօրենը երախտագիտություն է հայտնել անվանի մարզիկներին՝ Ադրբեջանը միշտ արժանապատվորեն ներկայացնելու համար:
Ուղևորության ընթացքում հյուրերը հանդիպել են նաև Շուշայի քաղաքի թիվ 1 միջնակարգ դպրոցի ուսուցչական կազմի և աշակերտների հետ: Միջոցառման ժամանակ մարզիկները աշակերտներին պատմել են իրենց մասնակցած մրցումների, ցուցաբերած արդյունքների մասին և պատասխանել նրանց հարցերին:

23 Января 2026 - 10:30
В город Шуша прибыли азербайджанские борцы, добившиеся на международных соревнованиях высоких результатов. Поездка организована Управлением государственного заповедника города Шуша.
Как сообщает региональный корреспондент АЗЕРТАДЖ, в рамках поездки состоялась встреча между исполнительным директором Управления государственного заповедника города Шуша Туралом Новрузовым и вице-президентом Национального олимпийского комитета и Федерации борьбы, олимпийским чемпионом и победителем мирового первенства Фаридом Мансуровым, членом Исполнительного комитета НОК, вице-президентом Федерации борьбы, олимпийским чемпионом Намигом Абдуллаевым, чемпионом мира и Европы Рафигом Гусейновым и генеральным секретарем Федерации борьбы Парвином Пириевым. В ходе встречи исполнительный директор выразил признательность именитым нашим спортсменам за то, что они всегда достойно представляли Азербайджан, поблагодарил их за самоотверженность и одержанные победы.
В рамках поездки гости также встретились с преподавательским составом и учащимися Шушинской городской полной средней школы номер 1. На мероприятии наши спортсмены рассказали учащимся о соревнованиях с их участием и достигнутых результатах, ответили на их вопросы.
Директор школы Сабина Гёзалова ознакомила спортсменов с учебным заведением, имеющим древние традиции.