• Ադրբեջանում 18 կաշառակերներ բռնվել են հանցագործության վայրում
2025 թվականին Ադրբեջանի Գլխավոր դատախազին կից կոռուպցիայի դեմ պայքարի գլխավոր վարչությունում հարուցել է 114 քրեական գործ։
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել են՝ կոռուպցիայի դեմ պայքարի գլխավոր վարչությունում 2025 թվականի արդյունքների վերաբերյալ օպերատիվ խորհրդակցության ժամանակ։
Օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում 18 անձ բռնվել է հանցագործություններ կատարելիս հանցագործության վայրում։
Հաշվետու ժամանակահատվածում գլխավոր վարչությունը՝ դատարաններ է ուղարկել 104 քրեական գործ 174 անձի դեմ՝ քննարկման համար։
Դատարան ուղարկված քրեական գործերի մեծ մասի վերաբերյալ մեղադրական դատավճիռներ են կայացվել, մնացածը ներկայումս քննության փուլում են։

22 Января 2026 - 15:47
В 2025 году в Главном управлении по борьбе с коррупцией при Генеральном прокуроре Азербайджана возбуждено 114 уголовных дел.
Как передает Armenia.Az, об этом сообщили на оперативном совещании по итогам 2025 года в Главном управлении по борьбе с коррупцией.
В результате оперативно-розыскных мероприятий были пойманы с поличным 18 человек, совершивших коррупционные преступления.
За отчетный период Главное управление направило в суды на рассмотрение 104 уголовных дела против 174 человек.
По абсолютному большинству уголовных дел, направленных в суды, вынесены обвинительные приговоры, остальные в настоящее время находятся на рассмотрении.