• Ռադմիլա Շեկերինսկան այցելել է Ադրբեջան
Ըստ APA-ի՝ Շեկերինսկան այցելել է ADA համալսարան և հանդիպել համալսարանի պրոռեկտոր և Միլլի Մեջլիսի (Ազգային ժողով) պատգամավոր Ֆարիզ Իսմաիլզադեի հետ։
ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալը հանդիպել է նաև համալսարանի դասախոսների և ուսանողների հետ, որտեղ արդյունավետ քննարկումներ են տեղի ունեցել ՆԱՏՕ-ի և նրա հիմնական առաքելությունների, խաղաղության և անվտանգության ապահովման գործում Դաշինքի դերի, ինչպես նաև «Գործընկերություն հանուն խաղաղության» ծրագրի շրջանակներում Ադրբեջան-ՆԱՏՕ համագործակցության շուրջ:
Հանդիպմանն ընդգծվել է Ադրբեջանի ներդրումը որպես ակտիվ և հուսալի գործընկեր ՆԱՏՕ-ի գլխավորած խաղաղապահ գործողություններում, այդ թվում՝ դաշնակից ուժերին ցուցաբերված զգալի աջակցությունը Աֆղանստանում «Վճռական աջակցություն» առաքելության (RSM) վերջին փուլում անվտանգ տարհանման ընթացքում, ինչպես նաև երկրի ներդրումը Եվրոպայի էներգետիկ անվտանգության ապահովման գործում։

• Радмила Шекеринска совершила визит в Азербайджан
Как сообщает AПA, в рамках визита Шекеринска посетила Университет ADA и провела встречу с проректором университета, а также депутатом Милли Меджлиса Фаризом Исмаилзаде.
Заместитель генсека НАТО также встретилась с преподавателями и студентами университета, где состоялись продуктивные обсуждения о НАТО и его основных задачах, роли альянса в обеспечении мира и безопасности, а также о сотрудничестве Азербайджана и НАТО в рамках партнерства ради мира.
На встрече были подчеркнуты вклад Азербайджана как активного и надежного партнера в миротворческих операциях под руководством НАТО, в том числе значительная поддержка союзных сил при безопасной эвакуации на завершающем этапе миссии «Решительная поддержка» (RSM) в Афганистане, а также вклад страны в обеспечение энергетической безопасности Европы.
Ф.Исмаилзаде проинформировал заместителя генсека о образовательных программах и деятельности университета, международных связях и инициативах, направленных на развитие образования.