22 Հունվարի 2026 - 13:24
Հունվարի 21-ին Ադրբեջանի պաշտպանական արդյունաբերության նախարար Վուգար Մուստաֆաևը հանդիպել է պաշտոնական այցով Ադրբեջան ժամանած Գաբոնի ազգային պաշտպանության նախարար Բրիջիթ Օնկանովայի գլխավորած պատվիրակության հետ։
Նախարարությունից Armenia.Az-ին տեղեկացրել են, որ Վուգար Մուստաֆաևը հյուրերին տեղեկացրել է Ադրբեջանի պաշտպանական արդյունաբերության վերջին տարիների ձեռքբերումների, ժամանակակից տեխնոլոգիաների կիրառման, առկա արտադրական հնարավորությունների, ինչպես նաև միջազգային լավագույն փորձի ուսումնասիրման և ներդրման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքների մասին։
Բրիջիթ Օնկանովան նշել է Գաբոնի շահագրգռվածությունը պաշտպանության և պաշտպանական արդյունաբերության ոլորտներում Ադրբեջանի հետ համագործակցության ընդլայնման հարցում։ Նա ընդգծել է, որ նոր կապերի հաստատումը և համատեղ նախագծերի իրականացումը կնպաստեն երկու երկրների պաշտպանական ներուժի ամրապնդմանը։
Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել ռազմատեխնիկական համագործակցության հեռանկարների, այս ուղղությամբ փոխգործակցության զարգացման և երկու երկրների միջև ռազմավարական գործընկերության ամրապնդման վերաբերյալ։

22 Января 2026 - 10:08
21 января министр оборонной промышленности Азербайджана Вугар Мустафаев встретился с делегацией во главе с министром национальной обороны Габона Бриджит Онканова, находящейся с официальным визитом в нашей стране.
Как сообщили Armenia.Az в ведомстве, Вугар Мустафаев подробно проинформировал гостей о достижениях оборонной промышленности Азербайджана за последние годы, применении современных технологий, имеющихся производственных возможностях, а также о проводимой работе по изучению и внедрению передового международного опыта.
Бриджит Онканова отметила заинтересованность Габона в расширении сотрудничества с Азербайджаном в сферах обороны и оборонной промышленности. Она подчеркнула, что налаживание новых связей и реализация совместных проектов будут способствовать укреплению оборонного потенциала обеих стран.
На встрече состоялся обмен мнениями по перспективам сотрудничества в военно-технической сфере, развитию взаимодействия в данном направлении и укреплению стратегического партнерства между двумя странами.