• Իլհամ Ալիևը շնորհավորել է «Ղարաբաղ»-ին «Այնտրախտ»-ի նկատմամբ տարած հաղթանակի կապակցությամբ
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը գրառում է կատարել սոցցանցերի իր էջերում՝ «Ղարաբաղ» ֆուտբոլային ակումբի հաղթանակի կապակցությամբ։
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ՝ գրառման մեջ ասվում է. «Սրտանց շնորհավորում եմ «Ղարաբաղ» ֆուտբոլային ակումբին Չեմպիոնների լիգայի հիմնական փուլում Ֆրանկֆուրտի «Այնտրախտ» թիմի նկատմամբ տարած փայլուն հաղթանակի կապակցությամբ։
Չնայած մրցավարի անարդար և կողմնակալ որոշումներին՝ արդարությունը հաղթանակեց։ Սա առաջին դեպքը չէ, երբ ՈՒԵՖԱ-ի կողմից նշանակված մրցավարները փորձում են անարդար և կողմնակալ որոշումներով խոչընդոտել «Ղարաբաղ»-ի հաղթանակի ճանապարհը։ Հուսով եմ՝ ՈՒԵՖԱ-ն կպարզաբանի, թե ում կողմից է նշանակվել այս մրցավարը։ Արդարությունն ու անսասան ոգին անհնար է հաղթել։

22 Января 2026 - 09:18
Президент Азербайджана Ильхам Алиев поделился в своих аккаунтах в социальных сетях публикацией в связи с победой футбольного клуба «Карабах».
«Сердечно поздравляю футбольный клуб «Карабах» с блестящей победой над командой «Айнтрахт» в основном этапе Лиги чемпионов!
Несмотря на несправедливые и предвзятые решения судьи, справедливость восторжествовала. Это не первый случай, когда арбитры, назначенные УЕФА, своими несправедливыми и предвзятыми решениями пытаются преградить «Карабаху» путь к победе. Надеюсь, УЕФА прояснит, кем был назначен этот арбитр.