21 Հունվարի 2026 - 16:19
Հունվարի 21-ին Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևը Դավոսում հանդիպել է՝ Իսրայելի Պետության նախագահ Իցհակ Հերցոգի հետ։
AZERTAC-ի փոխանցմամբ՝ զրույցի ընթացքում գոհունակությամբ նշվել են՝ Իցհակ Հերցոգի մեր երկիր կատարած այցերը և պետության ղեկավարի հետ նրա հանդիպումները։
Ընդգծվել է ադրբեջանա-իսրայելական հարաբերությունների հաջող զարգացումը տարբեր ոլորտներում։ Նշվել են՝ տնտեսական, առևտրային, էներգետիկ և այլ ոլորտներում համագործակցության ընդլայնման լավ հնարավորությունները։
Ադրբեջանի և Իսրայելի նախագահները քննարկել են՝ երկկողմ համագործակցության հեռանկարների հետ կապված հարցեր։

• Ильхам Алиев встретился в Давосе с Ицхаком Герцогом
21 января Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев встретился в Давосе с Президентом Государства Израиль Ицхаком Герцогом.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в ходе беседы с удовлетворением были отмечены визиты Ицхака Герцога в нашу страну и его встречи с главой нашего государства.
Было подчеркнуто успешное развитие азербайджано-израильских отношений в различных сферах. Отмечено наличие хороших возможностей для расширения сотрудничества в экономической, торговой, энергетической и других сферах.
Президенты Азербайджана и Израиля обсудили вопросы, связанные с перспективами двустороннего сотрудничества.