• Իլհամ Ալիևը Դավոսում հանդիպել է Իրաքի Քրդստանի վարչապետի հետ
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն այսօր Դավոսում հանդիպել է՝ Իրաքի Քրդստանի վարչապետ Մասրուր Բարզանիի հետ։
Մասրուր Բարզանին Իլհամ Ալիևին է փոխանցել՝ Իրաքի Քրդստանի ղեկավար Նեչիրվան Բարզանիի ողջույնները։ Ադրբեջանի նախագահը շնորհակալություն է հայտնել և խնդրել է փոխադարձաբար փոխանցել իր ողջույնները Բարզանիին։
Զրույցի ընթացքում գոհունակությամբ նշվել են՝ Մասրուր Բարզանիի այցերը Ադրբեջան և Իլհամ Ալիևի հետ նրա հանդիպումները։ Նրանք նաև մտքեր են փոխանակել՝ առևտրային, տնտեսական, մշակութային և հումանիտար կապերի զարգացման հեռանկարների, ինչպես նաև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի շուրջ։

20 Января 2026 - 14:07
Президент Азербайджана Ильхам Алиев встретился сегодня в Давосе с премьер-министром Иракского Курдистана Масруром Барзани.
Масрур Барзани передал Ильхаму Алиеву приветствие главы Иракского Курдистана Нечирвана Барзани. Президент Азербайджана поблагодарил и попросил передать ответное приветствие Нечирвану Барзани.
В ходе беседы с удовлетворением были отмечены визиты Масрура Барзани в Азербайджан и его встречи с Ильхамом Алиевым. Также состоялся обмен мнениями о перспективах развития торгово-экономических, культурных, гуманитарных связей, и других вопросах, представляющих взаимный интерес.