• Պաշտպանության նախարարության և պետական ​​կոմիտեի միջև համատեղ միջոցառումների պլան է ստորագրվել
Պաշտպանության նախարարության և Կրոնական կազմակերպությունների հետ աշխատանքի պետական կոմիտեի միջև՝ 2026 թվականի համատեղ միոցառումների պլան է ստորագրվել։
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ, փաստաթուղթը սահմանում է՝ Պաշտպանության նախարարության կազմավորումներում, միավորումներում, զորամասերում և հատուկ ռազմա-ուսումնական ուսումնական հաստատություններում համատեղ միջոցառումների անցկացման վայրերն ու ամսաթվերը, ինչպես նաև դրանց իրականացման համար պատասխանատու անձանց։
Տարվա ընթացքում Ադրբեջանի զինծառայողների համար կանցկացվեն սեմինարներ, կրթական հանդիպումներ և թրենինգներ՝ ազգային և հոգևոր արժեքների պահպանման և զարգացման, արմատական կրոնական շարժումների դեմ պայքարի, առողջ աշխարհայացքի ձևավորման վերաբերյալ։

• Между Минобороны и Госкомитетом подписан план совместных мероприятий
Между Министерством обороны и Государственным комитетом по работе с религиозными организациями подписан план совместных мероприятий на 2026 год.
Как сообщили Armenia.Az в Минобороны, в документе определены места и сроки проведения совместных мероприятий в объединениях, соединениях, воинских частях и специальных военно-учебных заведениях Министерства обороны, а также лица, ответственные за исполнение.
В течение года для военнослужащих азербайджанской армии будут проведены семинары, просветительские встречи и тренинги, посвященные сохранению и развитию национально-духовных ценностей, борьбе с радикальными религиозными течениями, формированию здорового мировоззрения.