• Ադրբեջանը ստորագրել է WUF13-ի համար լոգիստիկ համաձայնագիրը
Այսօր Ադրբեջանի և ՄԱԿ-ի մարդկային բնակավայրերի ծրագրի (UN-Habitat) միջև ստորագրված համաձայնագիրը կարևորագույն իրադարձություն է դարձել՝ Համաշխարհային քաղաքային ֆորումի (WUF13) 13-րդ նստաշրջանի նախապատրաստման գործընթացում, որը Բաքվում կհյուրընկալվի այս տարվա մայիսին։
Ինչպես հայտնում է Report-ը՝ հղում անելով WUF13 օպերացիոն ընկերությանը, փաստաթուղթը ներառում է՝ ֆորումի անցկացման հետ կապված բոլոր կազմակերպչական հարցերը և պատրաստվել է ընդունող երկրի համաձայնագրի հիման վրա։
Փաստաթուղթը նաև հանդիսանում է՝ ֆորումը հյուրընկալելու մասին 2023 թվականի դեկտեմբերին ստորագրված համաձայնագրի տրամաբանական շարունակությունը և նախապատրաստական գործընթացը տեղափոխում է գործնական փուլ։

17 Января 2026 - 10:47
Подписанное сегодня между Азербайджаном и Программой ООН по населенным пунктам (UN-Habitat) соглашение стало важной вехой в процессе подготовки к 13-й сессии Всемирного форума по градостроительству (WUF13), которую Баку примет в мае текущего года.
Как сообщает Report со ссылкой на Операционную компанию WUF13, документ охватывает все организационные вопросы, связанные с проведением форума, и подготовлено на основе Соглашения со страной-хозяйкой.
Документ также является логическим продолжением соглашения о проведении форума, подписанного в декабре 2023 года, и переводит подготовительный процесс в практическую фазу.