14 Հունվարի 2026 - 15:48
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել է Առանձին համազորային բանակում պայմանագրային զինվորական ծառայություն անցնել ցանկացող քաղաքացիների ընդունելություն:
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ՝ փաստաթղթերը կընդունվեն մինչև փետրվարի 15-ը Առանձին համազորային բանակի ուսումնավարժական կենտրոնում (Նախչըվան, թիվ 1 զինվորական ավան)։
Պայմանագրային զինվորական ծառայության դասընթացին կարող են մասնակցել 35 տարեկանից փոքր զինապարտները (բացառությամբ սպաների, ենթասպաների և միչմանների), ովքեր ունեն առնվազն միջնակարգ ընդհանուր կրթություն և ավարտել են զինվորական ծառայությունը, ինչպես նաև մինչև 30 տարեկան կանայք և մինչև 40 տարեկան պահեստազորայինները, ովքեր անցել են պայմանագրային զինվորական ծառայություն և ցանկանում են փոխել կամ բարձրացնել իրենց որակավորումը։

14 Января 2026 - 13:57
Минобороны Азербайджана объявило прием граждан, желающих добровольно поступить на сверхсрочную военную службу в Отдельной общевойсковой армии.
Как сообщили Armenia.Az в ведомстве, документы принимаются до 15 февраля в Учебно-тренировочном центре Отдельной общевойсковой армии (Нахчыван, военный городок №1).
На курс подготовки военнослужащих-сверхсрочников принимаются военнообязанные в возрасте до 35 лет (за исключением офицеров, прапорщиков и мичманов), имеющие как минимум общее среднее образование и прошедшие срочную службу, а также женщины в возрасте до 30 лет и военнообязанные запаса до 40 лет, прошедшие сверхсрочную службу и желающие сменить или повысить квалификацию.