14 Հունվարի 2026 - 09:58
Հունվարի 13-ին հեռախոսազրույց է տեղի ունեցել՝ Ադրբեջանի և Վենեսուելայի արտաքին գործերի նախարարներ Ջեյհուն Բայրամովի և Իվան Խիլ Պինտոյի միջև։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են ԱԳՆ-ից, հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկվել են՝ Վենեսուելայում վերջին իրադարձությունները, ինչպես նաև երկու երկրների միջև երկկողմ և բազմակողմ համագործակցության հարցեր։
Ջեյհուն Բայրամովը խորին ցավակցություն է հայտնել՝ Վենեսուելայում տեղի ունեցած իրադարձությունների հետևանքով զոհվածների ընտանիքներին և մերձավորներին։ Նա Վենեսուելայում խաղաղության և կայունության հաստատման և երկրի միասնության պահպանման հույս է հայտնել։

14 Января 2026 - 09:58
13 января состоялся телефонный разговор между министрами иностранных дел Азербайджана и Венесуэлы — Джейхуном Байрамовым и Иваном Хиль Пинто.
Как сообщили Armenia.Az в МИД, в ходе телефонного разговора были обсуждены последние события в Венесуэле, а также вопросы двустороннего и многостороннего сотрудничества между двумя странами.
Джейхун Байрамов выразил глубокие соболезнования семьям и близким погибших в результате произошедших в Венесуэле событий. Он выразил надежду на установление мира и стабильности в Венесуэле, а также на сохранение единства страны.