• ADEX-2026. Բաքվի ցուցահանդեսում կներկայացվեն պաշտպանական արդյունաբերության նորագույն տեխնոլոգիաները
13 Հունվարի 2026 - 16:53
Սեպտեմբերի 30-ից հոկտեմբերի 2-ը Բաքվում կանցկացվի ADEX-2026 Ադրբեջանի 6-րդ միջազգային պաշտպանական արդյունաբերության ցուցահանդեսը։
Պաշտպանական արդյունաբերության նախարարությունից Armenia.Az-ին հայտնել են, որ ցուցահանդեսում կներկայացվեն պաշտպանական արդյունաբերության նորագույն տեխնոլոգիաներ, զենքի համակարգեր, անօդաչու թռչող սարքեր, զրահատեխնիկա, հսկողության սարքեր և այլ նորարարական լուծումներ։
ADEX-2026-ը լայն հնարավորություններ կբացի մասնակիցների, փորձագետների և այցելուների համար՝ ծանոթանալու պաշտպանական արդյունաբերության նոր արտադրանքին և տեխնոլոգիաներին, կնպաստի փորձի փոխանակմանը, ռազմատեխնիկական համագործակցության ամրապնդմանը դաշնակից և բարեկամ երկրների հետ։

13 Января 2026 - 14:53
С 30 сентября по 2 октября этого года в Баку будет проходить 6-я Азербайджанская международная выставка оборонной промышленности ADEX-2026.
Как сообщили Armenia.Az в Миноборонпроме, на выставке будут представлены новейшие технологии оборонной промышленности, системы вооружения, беспилотные летательные аппараты, бронированная техника, средства наблюдения и другие инновационные решения.
ADEX-2026 откроет широкие возможности для участников, экспертов и посетителей ознакомиться с новыми продуктами и технологиями оборонпрома, будет способствовать обмену опытом, укреплению военно-технического сотрудничества с союзными и дружественными странами, установлению эффективных деловых связей, заключению взаимовыгодных контрактов с потенциальными заказчиками и поставщиками.