• Սուդանի ԱԳՆ փոխղեկավարը այցելել է ASAN Xidmət
Սուդանի արտաքին գործերի և միջազգային համագործակցության փոխնախարար Մուավիա Օսման Խալիդի գլխավորած պատվիրակությունը ծանոթացել է՝ ASAN Xidmət-ի գործունեությանը։
Ինչպեաս ԱԶԵՐԹԱՋ-ին հայտնել են Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահին առընթեր Հանրային ծառայության և սոցիալական նորարարությունների պետական գործակալության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից՝ հյուրերին տեղեկացրել են՝ նախագահ Իլհամ Ալիևի նախաձեռնությամբ ստեղծված ASAN Xidmət կենտրոնների և հանրային ծառայություններում կիրառվող նորարարական լուծումների մասին։ Նշվել է նաև, որ Ադրբեջանի մտավորական ապրանքանիշն այժմ արտահանվում է ավելի քան 30 երկիր։
Замглавы МИД Судана посетил ASAN xidmət: ФОТО | Caliber.Az
Հյուրերը նաև ծանոթացել են INNOLAND ինկուբացիայի և արագացման կենտրոնի, ASAN բջջային ծառայության և ABAD պետական իրավաբանական անձի գործունեությանը։
Նախարարի տեղակալը նշել է, որ խորապես տպավորված է ASAN xidmət-ի գործունեությամբ, ինչպես նաև այնտեղ կիրառվող նորարարական լուծումներով, և մեծ հետաքրքրվածություն է հայտնել վերոնշյալ փորձը իր երկրում ներդնելու հարցում։

13 Января 2026 - 14:04
Делегация во главе с заместителем министра иностранных дел и международного сотрудничества Судана Муавия Османом Халидом ознакомилась с деятельностью ASAN xidmət.
Как сообщили АЗЕРТАДЖ в отделе по связям с общественностью Государственного агентства по оказанию услуг гражданам и социальным инновациям при Президенте Азербайджанской Республики, гостям была предоставлена информация о центрах ASAN xidmət, созданных по инициативе Президента Ильхама Алиева, и об инновационных решениях, применяемых в сфере государственных услуг, а также отмечено, что интеллектуальный бренд Азербайджана в настоящее время экспортируется более чем в 30 стран мира.
Гости также ознакомились с деятельностью Инкубационного и акселерационного центра INNOLAND, мобильной службы ASAN и юридического лица публичного права ABAD.
Заместитель министра отметил, что деятельность ASAN xidmət, а также применяемые здесь инновационные решения произвели на него глубокое впечатление, и выразил большую заинтересованность во внедрении вышеупомянутого опыта в своей стране.