12 Հունվարի 2026 - 17:57
Հենց որ ուժեղ անձրևներ են սկսվում, հասարակական տրանսպորտը կաթվածահար է լինում, ինչը լուրջ խնդիրներ է առաջացնում։ Ճիշտ է, դա տեղի է ունենում ոչ միայն Բաքվում կամ Ադրբեջանում։
AZERTAC-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է նախագահ Իլհամ Ալիևը Բաքվում և Ափշերոնի թերակղզում 2026-2035 թվականների ջրամատակարարման, անձրևաջրերի և կեղտաջրերի համակարգերի կատարելագործման պետական ծրագրին նվիրված նիստի ժամանակ։
Պետության ղեկավարը հավելել է, որ Բաքվի 30 փողոցներում կառուցվելու է անձրևաջրերի հավաքման նոր ցանց, և դա զգալի օգուտներ կբերի։

12 Января 2026 - 15:57
Как только начинаются ливни, городской транспорт оказывается в парализованном состоянии, возникают очень серьезные проблемы. Правда, это происходит не только в Баку и не только в Азербайджане.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал Президент Ильхам Алиев в выступлении на совещании, посвященном Государственной программе по совершенствованию систем водоснабжения, дождевых и сточных вод в городе Баку и на Абшеронском полуострове на 2026-2035 годы.
Глава государства добавил, что на тридцати улицах Баку будет построена новая коллекторная сеть для управления дождевыми водами, и это принесет большую пользу.