12 Հունվարի 2026 - 16:26
Վերջին քսան տարիների ընթացքում ընդունվել են տարածաշրջանային զարգացման մի քանի ծրագրեր։ Յուրաքանչյուրը մշակվել է հինգ տարվա համար, և դրանք հաջողությամբ իրագործվել են։
AZERTAC-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է նախագահ Իլհամ Ալիևը Բաքվում և Ափշերոնի թերակղզում 2026-2035 թվականների ջրամատակարարման, անձրևաջրերի և կեղտաջրերի համակարգերի կատարելագործման պետական ծրագրին նվիրված նիստի ժամանակ։
«Արդյունքում մենք լուծել ենք ենթակառուցվածքային հիմնական խնդիրները։ Նախևառաջ, էլեկտրամատակարարումն ընդգրկել է ամբողջ երկիրը», - ասել է պետության ղեկավարը։

12 Января 2026 - 15:35
За двадцать лет было принято несколько программ регионального развития. Каждая из них была рассчитана на пять лет, и они успешно реализованы.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом заявил Президент Ильхам Алиев в выступлении на совещании, посвященном Государственной программе по совершенствованию систем водоснабжения, дождевых и сточных вод в городе Баку и на Абшеронском полуострове на 2026-2035 годы.
«В результате мы решили основные инфраструктурные вопросы. Прежде всего, электроснабжение охватило всю страну», - сказал глава государства.