• Լեյլա Ալիևան մասնակցել է Kənd Həyatı նախագծի նոր թողարկման նկարահանումներին
Հեյդար Ալիևի հիմնադրամի փոխնախագահ, IDEA հասարակական միավորման հիմնադիր և ղեկավար Լեյլա Ալիևան նոր տարվա առաջին օրերին այցելել է Գուսարի շրջան։
AZERTAC-ի փոխանցմամբ՝ ուղևորության ընթացքում Լեյլա Ալիևան հյուրընկալվել է Գուսարի շրջանի Հիլ գյուղում բնակվող Ռամիխանովների ընտանիքին և մասնակցել Kənd Həyatı (Գյուղական կյանք, Country Life Vlog) նախագծի նոր թողարկման նկարահանումներին։
Նկարահանումների ընթացքում Լեյլա Ալիևան, ընտանիքի անդամների հետ միասին, մասնակցել է այս տարածաշրջանին բնորոշ հայտնի ազգային ուտեստի՝ ցկանի պատրաստմանը։ Նա մանրամասն ծանոթացել է երկրի հյուսիսային մարզին բնորոշ գյուղական ապրելակերպին և խոհարարական ավանդույթներին։
Լեյլա Ալիևան շնորհակալություն է հայտնել Ռամիխանովների ընտանիքին Ադրբեջանի հարուստ խոհարարական մշակույթի ժողովրդականացման, մեր երկրի առաջխաղացման և աշխարհի տարբեր երկրներում Ադրբեջանի նկատմամբ սեր առաացնելու համար և մաղթել նրանց հաջողություններ իրենց նշանակալի նախագծում։
Նշենք, որ Kənd Həyatı YouTube ալիքն ունի ավելի քան 8 միլիոն բաժանորդ և գրեթե 3 միլիարդ դիտում: Ռամիխանովների ընտանիքի տեսանյութերը, որոնք լայն ճանաչում են ձեռք բերել ազգային խոհանոցը և գյուղական կյանքը արտացոլող հրապարակումների շնորհիվ, լայն լսարան ունեն ոչ միայն Ադրբեջանում, այլև ամբողջ աշխարհում:

08 Января 2026 - 10:05
Вице-президент Фонда Гейдара Алиева, учредитель и руководитель Общественного объединения IDEA Лейла Алиева в первые дни нового года посетила Гусарский район.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в рамках поездки Лейла Алиева побывала в гостях у семьи Рамихановых, проживающей в селе Гиль Гусарского района, и приняла участие в съемках нового выпуска проекта Kənd Həyatı (Country Life Vlog).
Во время съемок Лейла Алиева вместе с членами семьи участвовала в процессе приготовления цкана - одного из известных национальных блюд, характерных для данного региона. Она подробно ознакомилась с сельским образом жизни и традициями национальной кухни, присущими северному региону нашей страны.
Лейла Алиева выразила благодарность семье Рамихановых за проделанную работу по популяризации богатой кулинарной культуры Азербайджана, продвижению нашей страны и формированию к ней любви в различных странах мира, а также пожелала успехов их значимому проекту.