• Ադրբեջանում գրանցվել է պետական հաստատությունների վրա կիբերհարձակումների նվազում
2025 թվականին Հատուկ կապի և տեղեկատվական անվտանգության պետական ծառայությունը բացահայտել է պետական հաստատությունների վրա կիբերհարձակումների (IOC) 850 ինդիկատոր, ինչը 21%-ով պակաս է 2024 թվականի համեմատ։
Ինչպես գրում է Report-ը՝ վկայակոչելով պետական ծառայության տվյալներին, ներքին հետաքննությունների հիման վրա բացահայտվել և արգելափակվել է 372 կիբերսպառնալիք, իսկ պետական հաստատությունների կողմից հաղորդված միջադեպերի հետաքննության հիման վրա՝ 478։
Միայն 2025 թվականի դեկտեմբերին բացահայտվել է 99 կիբերհարձակում (-37%)։
2024 թվականին գրանցվել է պետական մարմինների վրա 1070 կիբերհարձակում, որոնցից 550-ը բացահայտվել և արգելափակվել է ներքին հետաքննությունների հիման վրա, իսկ 520-ը՝ պետական հաստատությունների կողմից հաղորդված միջադեպերի հետաքննության հիման վրա։

• В Азербайджане зафиксировано снижение кибератак на госучреждения
В 2025 году Госслужба специальной связи и информационной безопасности выявила 850 индикаторов кибератак (IOC) на госучреждения, что на 21% меньше, чем в 2024 году.
Как сообщает Report со ссылкой на данные Госслужбы, 372 киберугрозы выявлены и заблокированы на основе внутренних расследований, а 478 - на основе расследований инцидентов, поступивших от госучреждений.
Только в декабре 2025 года было выявлено 99 кибератак (- 37%).
В 2024 году зафиксировано 1 070 кибератак на госучреждения, из которых 550 были выявлены и заблокированы на основе внутренних расследований, а 520 - на основе расследований инцидентов, поступивших от государственных учреждений.