• Լեյլա Ալիևան Մասկատում հանդիպել է Օմանի թագաժառանգի հետ
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, այցի ընթացքում Լեյլա Ալիևան Մասկատում հանդիպել է՝ Օմանի Սուլթանության թագաժառանգ և մշակույթի, երիտասարդության ու սպորտի նախարար Զեյազին բին Հայթամ Ալ Սաիդի հետ։
Լեյլա Ալիևան պատմել է՝ պետության կողմից Ադրբեջանի մշակույթի և պատմական ժառանգության պաշտպանության և առաջխաղացման, ինչպես նաև երիտասարդության և սպորտի քաղաքականության ուղղությամբ ձեռնարկվող հետևողական միջոցառումների մասին: Օմանի Սուլթանության թագաժառանգը հետաքրքրություն է հայտնել՝ Ադրբեջանի հետ համագործակցության զարգացման հարցում:
Հանդիպմանը գոհունակություն է հայտնվել՝ Ադրբեջանի և Օմանի միջև բարեկամական հարաբերությունների բարձր մակարդակից և վստահություն է հայտնվել այդ հարաբերությունների հետագա ընդլայնման հարցում։

• Лейла Алиева встретилась в Маскате с наследным принцем Омана
Как сообщает Report, в рамках визита Лейла Алиева встретилась в Маскате с наследным принцем - министром культуры, молодежи и спорта Султаната Оман Зеязином бен Хайтамом Аль Саидом.
Лейла Алиева рассказала о последовательных мерах, принимаемых государством для защиты и популяризации культуры и исторического наследия в Азербайджане, а также о молодежной и спортивной политике. Наследный принц Султаната Оман выразил заинтересованность в развитии сотрудничества с Азербайджаном.
В ходе встречи было выражено удовлетворение высоким уровнем дружественных отношений между Азербайджаном и Оманом, а также уверенность в дальнейшем расширении отношений.