ՓակելԽոջալուում փրկվել են ճանապարհին մնացած մարդիկ
Արտակարգ իրավիճակների նախարարության 112 թեժ գիծ ահազանգ է ստացվել Ադրբեջանի Խոջալուի շրջանի Բահարլը գյուղում ճանապարհների սառցակալման պատճառով իրենց մեքենաներում մնացած մարդկանց մասին։
ԱԻՆ մամուլի ծառայությունից Armenia.Az-ին հայտնել են, որ դեպքի վայր են ժամանել Պետական հրշեջ ծառայության Շուշա քաղաքի հրշեջ ծառայության հրշեջներն ու փրկարարները։
Հրշեջներն ու փրկարարներն ապահովել են «Ազսամանդ» մակնիշի մեքենայի տեղաշարժը, որը ճանապարհների սառցակալման պատճառով չէր կարողանում շարունակել երթևեկությունը, ուղևորներին ցուցաբերվել է անհրաժեշտ օգնություն:

• На дороге в Ходжалы спасли застрявших людей - ВИДЕО
На горячую линию «112» Министерства по чрезвычайным ситуациям поступила информация о гражданах, застрявших в своих автомобилях из-за обледеневших дорог в селе Бахарли Ходжалинского района АР.
Как сообщили Armenia.Az в пресс-службе МЧС АР, на место оперативно прибыли пожарные и спасатели Пожарной службы города Шуша Государственной противопожарной охраны.
Пожарные и спасатели обеспечили движение легкового автомобиля марки «Азсаманд», который не смог продолжить движение из-за обледеневших дорог, и оказали необходимую помощь гражданам.