• Խանքենդիում «Ձմեռային հեքիաթ» է անցկացվում
Դեկտեմբերի 27-ին Խանքենդիում՝ Աշխարհի ադրբեջանցիների համերաշխության օրվա և Նոր տարվա կապակցությամբ բացվել է «Ձմեռային հեքիաթ» տոնավաճառ։
Report-ի ղարաբաղյան բյուրոյի փոխանցմամբ, մինչև հունվարի 5-ը շարունակվող տոնավաճառը երկրորդ անգամ է անցկացվում՝ Խանքենդի քաղաքի, Աղդերեի և Խոջալուի շրջաններում Ադրբեջանի նախագահի հատուկ ներկայացուցչի աջակցությամբ և կազմակերպվում է՝ Վերակառուցման, շինարարության և կառավարման ծառայության կողմից։
Միջոցառումը, որին ներկայացվել է մոտ 30 ընկերությունների արտադրանք, կազմակերպվել է քաղաքի «Զաֆար» (Հաղթանակ) հրապարակում։

• В Ханкенди проходит «Зимняя сказка»
В городе Ханкенди 27 декабря открылась ярмарка «Зимняя сказка» по случаю Дня солидарности азербайджанцев всего мира и Нового года.
Как сообщает карабахское бюро Report, ярмарка, которая продлится до 5 января, проводится уже второй раз при поддержке специального представительства президента Азербайджана в городе Ханкенди, Агдеринском и Ходжалинском районах, организатором выступает Служба восстановления, строительства и управления.
Мероприятие, на котором представлена продукция около 30 компаний, организовано на городской площади «Зафар» (Победы).