• Աշխատանքի տոնավաճառ Աղալիում. Ներկայացվել է 100-ից ավելի թափուր աշխատատեղ
Աշխատանքի և սոցիալական պաշտպանության նախարարությանը կից պետական զբաղվածության գործակալությունը՝ «Մեծ վերադարձ» ծրագրի շրջանակներում շարունակում է ակտիվ զբաղվածության միջոցառումներ կազմակերպել՝ ազատագրված տարածքներում վերաբնակեցված բնակիչների համար:
Նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից AZERTAC-ին հայտնել են, որ գործակալությունը հերթական աշխատանքի տոնավաճառը կազմակերպել է Զանգիլանի շրջանի Աղալի գյուղում՝ Ջաբրայիլի, Գուբադլիի և Զանգիլանի շրջաններում Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի հատուկ ներկայացուցչի աջակցությամբ։
Տոնավաճառին, որին մասնակցել է 14 գործատու, ներկայացվել են ընդհանուր առմամբ 103 թափուր աշխատատեղեր այնպիսի մասնագիտություններով, ինչպիսիք են՝ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների մասնագետ, խոհարար, այգեգործ, գազաբաշխիչ կայանի օպերատոր, ընդունարանի աշխատակից, վարորդ, պահեստի աշխատող, անվտանգության աշխատակից, մեխանիկ և այլն։
Գրանցվել են թափուր աշխատատեղերի պահանջները բավարարող թեկնածուները։ Ղարաբաղի մասնագիտական ուսուցման կենտրոնը ներկայացված է եղել տոնավաճառում առանձին տաղավարով։ Գործազուրկ անձանց և աշխատանք փնտրողներին տրամադրվել է տեղեկատվություն՝ կենտրոնի գործունեության, առաջարկվող մասնագիտական ուսուցման դասընթացների և դիմումների ներկայացման գործընթացի մասին։

17 Декабря 2025 - 10:06
Государственное агентство занятости при Министерстве труда и социальной защиты населения продолжает организацию в рамках программы «Великое возвращение» активных мероприятий по трудоустройству для жителей, переселяемых на освобожденные от оккупации территории.
Как сообщили АЗЕРТАДЖ в отделе по связям с общественностью министерства, очередная ярмарка трудоустройства была организована агентством в селе Агалы Зангиланского района при поддержке Специального представительства президента Азербайджанской Республики в Джебраильском, Губадлинском и Зангиланском районах.
В ярмарке, прошедшей с участием 14 работодателей, было представлено в общей сложности 103 вакансии по таким профессиям, как IT-специалист, повар, рабочий на даче, оператор газораспределительной станции, ресепшн, водитель, складчик, охранник, слесарь и другие.
Соответствующие требованиям вакансий кандидаты были зарегистрированы. Карабахский центр профессиональной подготовки был представлен на ярмарке отдельным стендом. Безработным и соискателям работы была предоставлена информация о деятельности центра, реализуемых им курсах профессиональной подготовки, а также о порядке подачи заявок.