15 Դեկտեմբերի 2025 - 10:48
Ադրբեջանն ու Apple-ը քննարկել են՝ երկիրը տարածաշրջանային թվային կենտրոնի վերածելու համատեղ նախագծեր։
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ, այս մասին գրել է՝ թվային զարգացման և տրանսպորտի նախարար Ռաշիդ Նաբիևը X սոցիալական ցանցի իր էջում։
Քննարկումները տեղի են ունեցել՝ Apple ընկերության կորպորատիվ կառավարական հարաբերությունների ղեկավար Ջեյսոն Լունդգաարդի հետ հանդիպման ժամանակ՝ Նաբիևի ԱՄՆ այցի շրջանակներում։
«Հանդիպմանը մենք քննարկել ենք՝ թվային վերափոխման և նորարարության ոլորտում համագործակցության հնարավորությունները։ Մենք նաև մտքեր ենք փոխանակել՝ Ադրբեջանը տարածաշրջանային թվային կենտրոնի վերածելու համատեղ նախագծերի, Apple Developer Academy-ի և կրթության, նորարարական էկոհամակարգի ու զարգացման ոլորտներում այլ նախաձեռնությունների վերաբերյալ», - նշել է նախարարը։

15 Декабря 2025 - 10:48
Азербайджан обсудил с компанией Apple совместные проекты по превращению страны в региональный цифровой хаб.
Как передает Armenia.Az, об этом написал министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев на своей странице в социальной сети X.
Обсуждения прошли во время встречи с руководителем корпоративных правительственных отношений компании Apple Джейсоном Лундгардом в рамках визита Р. Набиева в США.
«В ходе встречи мы обсудили возможности сотрудничества в области цифровой трансформации и инноваций. Также обменялись мнениями о совместных проектах по превращению Азербайджана в региональный цифровой хаб с помощью Apple Developer Academy и других инициатив в сфере образования, инновационной экосистемы и программ развития», — отметил министр.